Sinoć je u gradskoj vijećnici održano proglašenje najboljih sportaša Grada Labina za 2016. godinu. Za najbolje su proglašeni slijedeći:

 

 

 

Najuspješniji sportaš: MARINO FARAGUNA – KBK „Budokai Labin“ – 10 glasova ocjenjivačkog suda

Najuspješnija sportašica: IVANA KNAPIĆ – AK „Albona“– 13 glasova

Najuspješnija momčad ili ekipa: RK „MLADI RUDAR“ – seniori – 10 glasova

Najuspješnija momčad ili ekipa u mlađim urastima: MLAĐE KADETKINJE ŽRK „RUDAR“ – 17 glasova

Najveća muška sportska nada: KRISTIAN BEMBIĆ – NK „Rudar“ – 11  glasova

Najveća ženska sportska nada: MATEA PERŠIĆ – ŽRK „Rudar“ –13 glasova

Najuspješniji trener: ROMANO GRIŽANČIĆ – BK „Labin“ – 13 glasova

 

POSEBNA PRIZNANJA:

KATA team JK „Ippon" –  Za srebrnu medalju na seniorskom prvenstvu Hrvatske u katama

Filip Grbić – KBK „Budokai Labin“ – Za nastup u Reprezentaciji Hrvatske, te zlato i četiri bronce na PH

Alan Tursunović – KBK „Budokai Labin“ – Za zlato i dva srebra na PH

Josip Faraguna – KBK „Budokai Labin“ – Za dugogodišnji uspješan rad u labinskom sportu

Miljenko Grozdanić – AK „Albona“ – Za dvostruki naslov ukupnog pobjednika Istarske zimske lige u trčanju

Tanja Grubiša – BK „Labin“ – Za nastup u reprezentaciji Hrvatske na SP u boćanju

Fran Mileta – RK „Mladi rudar" – Za nastupe za mlađekadetsku reprezentaciju Hrvatske u rukometu

Boćarski klub „Labin“ – seniorke – Za osvojeno 2. mjesto u 1. HŽBL

Nogometni klub „Iskra“ – Za dvostruki naslov prvaka u 2. ŽNL

Judo klub „Ippon“ – za 20 godina postojanja i rada

 

Dodjeljena su i četiri posebna priznanja sportašima koji su ponikli u našim klubovima, a sada u drugim sredinama postižu reprezentativne uspjeh:

BARBARA BELUŠIĆ – bivša članica AK „Albona“, a sada AK „Istra Pula“ – za osvojenu brončanu medalju na ekipnom svjetskom prvenstvu u trčanju na 50 km

ANDREJ PRSKALO – bivši član NK „Rudar“, a sada NK „Rijeka“– za nastup u seniorskoj nogometnoj reprezentaciji Hrvatske.

MATEO NAČINOVIĆ – bivši član BK „Labin“, a sada BK „Vargon“ Rijeka – za osvojenu brončanu medalju na SP U18 u boćanju

LUKA STEPANČIĆ – bivši član RK „Mladi rudar“, a sada RK „PSG“ – za nastup na Olimpijskim igrama – drugi labinski olimpijac u povjesti.

 

NAGRADA ZA ŽIVOTNO DJELO:  g. Sergio Stemberga – dugogodišnji nogometni trener i sportski radnik

 

Glasovi članova Ocjenjivačkog suda:

  1. Elvis Uravić– Igor Juričić, Ivana Knapić, RK „Mladi rudar“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Kristian Bembić, Tara Verbanac, Romano Grižančić
  2. Branko Biočić– Igor Juričić, Ivana Knapić, seniorke BK „Labin“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Kristian Bembić, Matea Peršić, Romano Grižančić.
  3. Robi Fonović– Marino Faraguna, Ivana Knapić, RK „Mladi rudar“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Kristian Bembić, Matea Peršić, Romano Grižančić.
  4. Adriano Šćulac– Igor Juričić, Tanja Grubiša, RK „Mladi rudar“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Kristian Bembić, Matea Peršić, Romano Grižančić.
  5. Silvana Fable– Luka Paliska, Ivana Knapić, RK „Mladi rudar“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Alan Tursunović, Matea Peršić, Ilija Lovrinović.
  6. Josip Štemberga– Mario Ratkajec, Tanja Grubiša, seniorke BK „Labin“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Alan Tursunović, Matea Peršić, Romano Grižančić.
  7. Elvis Kubaj– Marino Faraguna, Tanja Grubiša, seniorke BK „Labin“, mlađi kadeti RK „Mladi Rudar“, Alan Tursunović, Tara Verbanac, Romano Grižančić.
  8. Nenad Borić– Marino Faraguna, Ivana Knapić, KATA team JK „Ippon“, mlađi dječaci JK „Ippon“, Mateo Blažina, Matea Peršić, Diego Datos.
  9. Vedran Kovačević– Igor Juričić, Ivana Knapić, NK „Rudar“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Kristian Bembić, Tara Verbanac, Franko Čupić.
  10. Zlatko Arapović – Igor Juričić, Tanja Grubiša, RK „Mladi rudar“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Mateo Blažina, Matea Peršić, Romano Grižančić.
  11. Dean Sošić– Marino Faraguna, Ivana Knapić, seniorke BK „Labin“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Kristian Bembić, Tara Verbanac, Romano Grižančić.
  12. Edi Zupičić – Marino Faraguna, Ivana Knapić, ŽRK „Rudar“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Kristian Bembić, Tara Verbanac, Romano Grižančić.
  13. Silvija Jakovčić –Mario Ratkajec, Ivana Knapić, RK „Mladi rudar“, mlađi kadeti RK „Mladi Rudar“, Mateo Blažina, Tara Verbanac, Ilija Lovrinović.
  14. Đulijano Kos – Marino Faraguna, Ivana Knapić, seniorke BK „Labin“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Kristian Bembić, Matea Peršić, Romano Grižančić.
  15. Romano Grižančić – Marino Faraguna, Tanja Grubiša, seniorke BK „Labin“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Alan Tursunović, Matea Peršić, Josip Faraguna.
  16. Dario Milevoj – Marino Faraguna, Tanja Grubiša, seniorke BK „Labin“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Kristian Bembić, Tara Verbanac, Josip Faraguna.
  17. Đanluka Miletić – Igor Juričić, Ivana Knapić, RK „Mladi rudar“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Alan Tursunović, Matea Peršić, Romano Grižančić.
  18. Mauro Vidali – Marino Faraguna, Natali Zahtila, RK „Mladi rudar“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Kristian Bembić, Matea Peršić, Diego Datos.
  19. Tomislav Martinčić – Igor Juričić, Tanja Grubiša, KATA team JK „Ippon“, mlađi dječaci JK „Ippon“, Edib Jagodić, Paola Širol, Romano Grižančić.
  20. Patrik Franković – Mario Ratkajec, Ivana Knapić, RK „Mladi rudar“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Alan Tursunović, Matea Peršić, Romano Grižančić.
  21. Siniša Verbanac – Marino Faraguna, Ivana Knapić, RK „Mladi rudar“, mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar“, Kristian Bembić, Matea Peršić, Ervin Kiršić.