Pronađite nas i na:

123

123

123

123

Izabrani najbolji sportaši Grada Labina za 2014. godinu

U petak 30. siječnja, u vijećnici Grada Labina izabrani su najbolji labinski sportaši u 2014. godini. Najbolji sportaš je juniorski prvak Hrvatske u krosu Luka Paliska iz atletskog kluba "Albona", dok je najbolja sportašica rukometašica Matea Kelentrić iz ŽRK "Rudar". U prezentaciji sa slikama predstavljeni su svi nominirani, a cijela svečanost završila je dodjelom dviju nagrada za životno djelo: Sergiu Verbancu za dugogodišnji rad u kuglanju, nogometu i rukometu, te posthumno Franku Mileti za izuzetan doprinos labinskom rukometu. Koliko njegovo djelo znači Labinjanima, najbolje su dočarali prisutni, koji su ustali i višeminutnim aplauzom odali počast nedavno preminulom rukometnom velikanu. Popis svih laureata kao i glasove članova ocjenjivačkog suda možete pročitati u nastavku teksta.

 

 

 

 

 

 

 

Najuspješniji sportaš: LUKA PALISKA – AK „Albona“ – 20 glasova ocjenjivačkog suda

Najuspješnija sportašica: MATEA KELENTRIĆ – ŽRK „Rudar“– 15 glasova

NAJUSPJEŠNIJA MOMČAD ili  EKIPA: ŽRK „Rudar“ – seniorke – 8 glasova

NAJUSPJEŠNIJA MOMČAD ili  EKIPA u mlađim kategorijama: Kadeti NK „Rudar“ – 15 glasova

Najveća muška sportska nada: FRAN MILETA – RK „Mladi rudar“ i FILIP GRBIĆ – KBK „Budokai Labin“ – obojica po6 glasova

Najveća ženska sportska nada: LEONA ŠUMBERAC – ŽRK „Rudar“ – 11 glasova

Najuspješniji trener: IVICA ZUBAC – RK „Mladi rudar“ – 12 glasova

 

POSEBNA PRIZNANJA:

1.      Danijel i Vedran Pizentić – JK „Ippon“

-       Za nastup u reprezentaciji i zlatnu medalju sa PH u judo katama

2.      Ana Elena Zustović – AK „Albona“

-       Za zlato i broncu sa PH u atletici za mlađe kadetkinje

3.      Petar Dundara – JK „Ippon“

-       Za srebro sa PH u judu za dječake

4.      Marino Faraguna – KBK „Budokai Labin“

-       Za nastup u reprezentaciji i srebro i broncu sa PH u kickboxingu

5.      Lučano Sošić – TK „Albona Extreme“

-       Za četverostruki naslov prvaka Hrvatske u raznim disciplinama triatlona u kateg. 60+

6.      Ivana Knapić – AK „Albona“

-       Za nastup u reprezentaciji Hrvatske u atletici

7.      Predrag Nikolić – SRK „Alba“

-       Prvi Hrvat koji je završio jednu od najtežih utrka na svijetu „Tor des giants“ u dužini 330 km

8.      TK „Rabac“ – Za plasman u jedinstvenu Prvu hrvatsku tenisku ligu

9.      SRK „Alba“ – za izuzetan doprinos na polju sportske rekreacije

10.   RK „Mladi rudar“ – 60 godina rukometa u Labinu

11.   ŽRK „Rudar“ – 60 godina rukometa u Labinu

 

NAGRADA ZA ŽIVOTNO DJELO:  g. Sergio Verbanac i g. Franko Mileta – posthumno.

 

Glasovi članova Ocjenjivačkog suda:

  1. Elvis Uravić– Luka Paliska, Matea Kelentrić, seniori RK „Mladi Rudar“, Kadeti NK „Rudar“, Josip Maksenčuk, Ana Elena Zustović, Ivica Zubac.
  2. Branko Biočić– Luka Paliska, Tanja Grubiša, seniorke ŽRK „Rudar“, juniori NK „Iskra“, Fran Mileta, Leona Šumberac, Ivica Zubac.
  3. Robi Fonović– Luka Paliska, Matea Kelentrić, seniorke ŽRK „Rudar“, Dječaci RK „Mladi Rudar“, Filip Grbić, Leona Šumberac, Ivica Zubac.
  4. Adriano Šćulac– Luka Paliska, Tanja Grubiša, seniori RK „Mladi Rudar“, Kadeti NK „Rudar“, Antonio Milevoj, Ana Elena Zustović, Ivica Zubac.
  5. Eni Babić- Luka Paliska, Matea Kelentrić, seniorke ŽRK „Rudar“, Kadeti NK „Rudar“, Filip Grbić, Ana Elena Zustović, Ivica Zubac.
  6. Josip Štemberga– Luka Paliska, Matea Kelentrić, seniori TK „Rabac“, Kadeti NK „Rudar“, Filip Grbić, Ana Elena Zustović, Josip Faraguna
  7. Alen Paliska- Luka Paliska, Tanja Grubiša, seniori TK „Rabac“, Kadeti NK „Rudar“, Josip Maksenčuk, Leona Šumberac, Ivica Zubac..
  8. Ervin Kiršić– Luka Paliska, Matea Kelentrić, judo par u katama, Kadeti NK „Rudar“, Petar Dundara, Ana Elena Zustović, Franko Čupić.
  9. Željko Gajica– Luka Paliska, Matea Kelentrić, senior RK „Mladi Rudar“, Dječaci RK „Mladi Rudar“, Fran Mileta, Leona Šumberac, Ivica Zubac.
  10. Denis Fable – Luka Paliska, Matea Kelentrić, judo par u katama, Kadeti NK „Rudar“, Filip Grbić, Ana Elena Zustović, Josip Faraguna.
  11. Silvija Jakovčić– Luka Paliska, Matea Kelentrić, seniorke ŽRK „Rudar“, djevojčice ŽRK „Rudar“, Fran Mileta, Leona Šumberac, Ivica Zubac.
  12. Valdi Šumberac – Luka Paliska, Matea Kelentrić, seniorke ŽRK „Rudar“, Kadeti NK „Rudar“, Josip Maksenčuk, Leona Šumberac, Franko Čupić.
  13. Paula Veličkovski –Marino Faraguna, Tanja Grubiša, Judo par u katama, juniori NK „Iskra“, Petar Dundara, Ana Elena Zustović, Danijel Pizentić.
  14. Đulijano Kos – Luka Paliska, Matea Kelentrić, seniori TK „Rabac“, Kadeti NK „Rudar“, Antonio Milevoj, Leona Šumberac, Franko Čupić.
  15. Romano Grižančić – Luka Paliska, Tanja Grubiša, seniori TK „Rabac“, Kadeti NK „Rudar“, Filip Grbić, Ana Elena Zustović, Josip Faraguna.
  16. Dario Milevoj – Luka Paliska, Tanja Grubiša, seniori TK „Rabac“, Kadeti NK „Rudar“, Filip Grbić, Ana Elena Zustović, Franko Čupić.
  17. Đanluka Miletić – Luka Paliska, Matea Kelentrić, seniori TK „Rabac“, Kadeti NK „Rudar“, Antonio Milevoj, Leona Šumberac, Ivica Zubac.
  18. Mauro Vidali - Luka Paliska, Matea Kelentrić, seniorke ŽRK „Rudar“, Kadeti NK „Rudar“, Fran Mileta, Leona Šumberac, Ivica Zubac.
  19. Tomislav Martinčić – Luka Paliska, Matea Kelentrić, Judo par u katama, Kadeti JK „Kvarner“, Petar Dundara, Ana Elena Zustović, Danijel Pizentić.
  20. Patrik Franković – Luka Paliska, Matea Kelentrić, seniorke ŽRK „Rudar“, Dječaci RK „Mladi Rudar“, Fran Mileta, Leona Šumberac, Ivica Zubac.
  21. Siniša Verbanac – Luka Paliska, Matea Kelentrić, seniorke ŽRK „Rudar“, Kadeti NK „Rudar“, Fran Mileta, Leona Šumberac, Ivica Zubac.